Loading...

ماژول پرسش و پاسخ

برخی از ماژول های سایت، دو طرفه هستند. یعنی هم کاربر می تواند داده به سایت بدهد و هم مدیر سایت. ماژول پرسش و پاسخ دو طرفه است. به اینصورت که کاربر می تواند سوال مورد نظر خود را به سایت بدهد و مدیر هم می تواند سوال در سایت قرار بدهد و هم جواب سوال ها را بدهد.

مدیریت پرسش و پاسخ

در این قسمت سوالات مطرح شده در سایت را مدیریت نمایید.

مدیریت پرسش و پاسخ
1
ایجاد سوال جدید در سیستم (رجوع به فرم ثبت سوال)
2
انتخاب لیست سوالات
3
انتخاب
با کلیک بر روی این چک باکس، تمامی چک باکس های هر سطر به حالت انتخاب در می آیند و با استفاده از دکمه های فعال/غیر فعال/حذف (بند 4) می توانید عمل مربوطه را انجام دهید.
4
با کلیک بر روی هر یک از این گزینه ها عمل مربوطه بر روی سطرهای انتخاب شده اعمال می گردد.
• منظور از فعال یا غیر فعال، نمایش یا عدم نمایش سوال در سایت می باشد.
5
ترتیب قرارگیری
با کلیک بر روی هر یک از فلش های بالا و پایین ترتیب نمایش سوالات در سایت تغییر خواهد کرد.
6
نمایش یا عدم نمایش سوال در سایت
7
عنوان سوال
با کلیک بر روی عنوان سوال می توانید این سوال را در سایت مشاهده نمایید.
8
تعداد بازدید
تعداد دفعات بازدید سوال در سایت توسط کاربران
9
ترتیب
ترتیب نمایش سوالات در سایت را نمایش می دهد.
• توجه نمایید در هنگام ثبت سوال، سوال درج شده در بالاترین سطح نمایش قرار می گیرد و چنانچه مایل به تغییر ترتیب نمایش سوالات در سایت می باشید می توانید از دکمه های کنترلی بند 5 استفاده نمایید و اولویت نمایش سوال را در لیست سوالات تغییر دهید.
10
ویرایش سوال و جواب آن
11
حذف سوال
12
دکمه ی منوی تنظیمات
این منو جهت تعیین فیلدهای قابل نمایش در ستون های جدول و همچنین تعداد نمایش پرسش ها در هر صفحه می باشد. با انتخاب عنوان هر یک از ستون ها ، ستون مورد نظر در جدول نمایش داده خواهد شد. توجه نمایید این وضعیت در مرورگر شما باقی خواهد ماند. (با ایجاد کوکی در مرورگر شما این وضعیت جهت مراجعات بعدی ذخیره می گردد)
• برخی از ستون های جدول امکان مرتب سازی بر اساس آن ستون را دارا هستند. این وضعیت فقط جهت نمایش صعودی/نزولی بر اساس داده های آن ستون می باشد و تغییر در وضعیت نمایش سوالات در سایت نخواهد داشت.(به عنوان مثال با کلیک بر روی ستون بازدید سوالات بر اساس تعداد بازدید مرتب سازی می شوند)

گروه های پرسش و پاسخ

گروه های پرسش و پاسخ
پنل گروه های پرسش و پاسخ شامل گروه بندی پرسش و پاسخ ها می باشد که با کلیک بر روی عنوان هر کدام از گروه ها فقط پرسش و پاسخ آن گروه و زیر گروه های آن برای شما نمایش داده می شود.
• چنانچه عنوان گروهی شامل آیکون آیکون بود، با کلیک روی این آیکون، زیر گروه های آن نمایش داده خواهد شد.
• جهت ورود به بخش مدیریت گروه های پرسش و پاسخ بر روی دکمه ی آیکون کلیک نمایید. (برای ورود به راهنمای بخش مدیریت گروه های ماژول ها کلیک نمایید)

آمار تعداد اطلاعات


آمار
این قسمت شامل نمودار آماری سوالات ثبت شده ، بازدیدها و نظرات می باشد که با انتخاب دکمه منوی تنظیمات می توانید هر یک از این نمودارها را انتخاب و مشاهده نمایید.
• نمودار رکوردها، تعداد سوال ثبت شده در هر گروه اصلی به همراه زیرشاخه های آن را نشان می دهد.
• نمودار بازدیدها، تعداد بازدیدهای هر یک از گروه های اصلی به همراه زیرشاخه های آن را نشان می دهد.
• نمودار نظرات، تعداد نظرات ثبت شده در هر یک از گروه های اصلی به همراه زیرشاخه های آن را نشان می دهد.
• منظور از "بدون گروه" آن دسته از سوالاتی است که هنگام ثبت سوال گروهی برای آن ها مشخص نشده است.

مدیریت کارشناسان سایت

مدیریت کارشناسان
1
ثبت کارشناس جدید (رجوع به فرم ثبت کارشناس)
2
ترتیب قرارگیری
با کلیک بر روی هر یک از فلش های بالا یا پایین ترتیب نمایش آن ها را در سایت جا به جا نمایید.
3
نمایش یا عدم نمایش کارشناس در سایت
4
تاریخ ثبت
با کلیک بر روی "تاریخ ثبت" کارشناسان بر اساس تاریخ ثبت مرتب می شوند.
5
دسترسی ها
هر کارشناس اجازه دارد به همه یا قسمتی از سایت جهت اعمال تغییرات دسترسی داشته باشد که از این قسمت دسترسی ها را تعیین نمایید.
6
ویرایش اطلاعات کارشناس
7
حذف کارشناس
8
دکمه ی منوی تنظیمات
این منو جهت تعیین فیلدهای قابل نمایش در ستون های جدول و همچنین تعداد نمایش کارشناسان در هر صفحه می باشد. با انتخاب عنوان هر یک از ستون ها ، ستون مورد نظر در جدول نمایش داده خواهد شد. توجه نمایید این وضعیت در مرورگر شما باقی خواهد ماند. (با ایجاد کوکی در مرورگر شما این وضعیت جهت مراجعات بعدی ذخیره می گردد)
• برخی از ستون های جدول امکان مرتب سازی بر اساس آن ستون را دارا هستند. این وضعیت فقط جهت نمایش صعودی/نزولی بر اساس داده های آن ستون می باشد و تغییر در وضعیت نمایش کارشناسان در سایت نخواهد داشت. (به عنوان مثال با کلیک بر روی ستون بازدید، کارشناسان بر اساس تعداد بازدید مرتب سازی می شوند)
ماژول پرسش و پاسخ جهت سوال و جواب در سایت است. به این صورت که مدیر سایت می تواند سوالی در سایت مطرح کند و پاسخ آن را از مخاطبان سایت بخواهد و یا پرسش را به همراه پاسخ آن در سایت قرار دهد. کارشناسان سایت در صورت اجازه ی مدیر سایت می توانند سوال و جواب در سایت ایجاد کنند. کاربران سایت نیز فقط می توانند سوال خود را در سایت ثبت نمایند.

ایجاد پرسش و پاسخ جدید

ایجاد پرسش جدید
1
گروه سوال
• با کلیک بر روی این گزینه می توانید گروه سوال مورد نظر را انتخاب نمایید. چنانچه گروهی برای سوال تعیین نشود، سوال در شاخه ی اصلی سوالات ثبت و نمایش داده می شود.
• توجه نمایید تعیین سوال در شاخه اصلی گروه هایی که خود دارای زیرشاخه می باشند امکان پذیر نیست.
2
عنوان اصلی سوال
3
توضیحات مختصر
چکیده ای از متن سوال یا توضیح دلخواه راجع به سوال در این قسمت قرار میگیرد.
4
برچسب ها
برچسب ها کلمات کلیدی هر سوال هستند که به جستجوی سوال کمک می کنند. برای مثال اگر کلمه ی "خانواده" به عنوان برچسب برای سوالی انتخاب شود، وقتی در قسمت جستجو کلمه ی "خانواده" جستجو شود تمام سوال هایی که در برچسب آن ها کلمه ی "خانواده" آمده باشد در نتیجه ی جستجو نمایش داده می شوند.
• برای ثبت چندین برچسب پس از وارد کردن هر برچسب کلید اینتر را فشار دهید و برچسب بعدی را وارد نمایید.
5
فعال یا غیرفعال بودن خبر جهت نمایش در سایت
6
محرمانه
چنانچه آیکون محرمانه تیک بخورد، این سوال و جواب آن در لیست سوال و جواب های سایت نشان داده نمی شود و فقط برای کاربر سوال کننده نمایش داده می شود. به این صورت که کاربر، کد رهگیری سوال که قبلا هنگام ثبت سوال، به او داده شده است، در سایت وارد می نماید و جواب خود را مشاهده می نماید.
• لازم به ذکر است که همه ی سوالات اعم از محرمانه و عادی، دارای کد رهگیری می باشند که پس از ثبت سوال توسط کاربر به او ارائه می شود.
7
کلمات کلیدی
کلمات کلیدی یا KeyWords مانند "برچسب ها" می باشد با این تفاوت که کاربرد آن ها در موتورهای جستجوگر اینترنتی است.
• تعداد کلمات کلیدی مورد استفاده در متای کلمات کلیدی می بایست حداکثر 20 کلمه (250 کاراکتر) باشد.
• از کلمات کلیدی مرتبط با محتوای هر صفحه در متای کلمات کلیدی استفاده کنید.
• وجود برچسب کلمات کلیدی به موتور های جستجو کمک می کند تا درک دقیق تری از محتوای وب سایت شما داشته باشند.
• برای ثبت چندین کلمه ی کلیدی پس از وارد نمودن هر کلمه، کاراکتر کامای انگلیسی ( , ) را وارد نمایید و کلمه ی بعدی را بنویسید.
8
توضیحات کلیدی
توضیحات موتورجستجوگر یا Description در واقع توضیحاتی است که ذیل لینک شما در موتورهای جستجوگر برای این سوال نشان داده خواهد شد. این توضیحات ‌در نتایج موتورهای جستجو نمایش داده می‌شود و مشخص می‌کند که صفحه شامل چه مطلبی است. این توضیحات برای فهم بهتر موتورهای جستجو از مطالب سایت استفاده می شوند.
• از کلمات کلیدی مرتبط با محتوای هر صفحه در متاتگ توضیحات استفاده کنید.
9
تصویر سوال
تصویر مورد نظر برای سوال را از این قسمت وارد نمایید.
• چنانچه تصویری انتخاب نشود تصویر پیش فرض برای این سوال ثبت خواهد شد. (تصویر پیش فرض در قسمت مدیریت تنظیمات ماژول پرسش و پاسخ قابل ویرایش می باشد.)
• به ابعاد و حجم تصویر ارسالی توجه نمایید. (ابعاد و حجم تصویر ورودی در قسمت مدیریت تنظیمات ماژول پرسش و پاسخ قابل ویرایش می باشد.)
• فرمت های قابل پشتیبانی جهت این قسمت jpg , png , bmp , gif می باشد.
• چنانچه تصاویر خود را در یکی از نرم افزارهای ویرایش عکس به ابعاد و حجم فوق اصلاح نکردید، در زمان هایی که با کمبود وقت مواجه هستید با انتخاب گزینه تغییر ابعاد و سایز تصویر، به طور خودکار تصویر ورودی به ابعاد مورد قبول سایت تغییر می یابد.
10
تاریخ انتشار
چنانچه مطابق با زمان ثبت باشد، تاریخ انتشار همان تاریخ و زمان ثبت سوال خواهد بود و بلافاصله بعد از ثبت درسایت نمایش داده می شود و اگر "اعلام زمان خاص" را انتخاب نمایید، می توانید تعیین کنید که سوال در چه تاریخ و زمانی منتشر و در سایت قابل نمایش باشد.
11
اطلاعات پرسش کننده
مشخصات طراح سوال را وارد نمایید.
• در فیلد "پاسخ دهنده" تعیین نمایید که چه کارشناسی پاسخ این سوال را بدهد. (کارشناس سایت، یکی از ادمین های سایت می باشد که اجازه دسترسی به ماژول پرسش و پاسخ به او داده شده است تا پاسخ سوالات را بدهد.)
12
متن سوال
13
متن پاسخ
کارشناس سایت به این منظور در سایت تعریف می شود که جوابگوی پرسش های مطرح شده در سایت باشد و همچنین در صورت اجازه ی مدیر، سوال در سایت ایجاد نماید.

ثبت کارشناس جدید

ایجاد کارشناس جدید
1
اطلاعات کارشناس
• هر کارشناس در سایت، "نام کاربری" مخصوص به خود را دارد. که با آن نام توسط مدیر شناخته می شود.
• "نام کاربری" باید با حروف انگلیسی نوشته شود.
• هیچ دو کارشناسی نمی توانند "نام کاربری" یکسان داشته باشند.
• نام شناسنامه ای کارشناس را در فیلد "نام" وارد نمایید.
2
توضیحات بیشتر
3
محرمانه
چنانچه آیکون محرمانه را انتخاب نمایید، هیچ اطلاعاتی از کارشناس اعم از نام و ایمیل و غیره در سایت نمایش داده نمی شود.
4
فعال
چنانچه غیر فعال باشد (آیکون تیک زده نشود)، کارشناس اجازه ی هیچ گونه فعالیتی در سایت ندارد و بر عکس چنانچه آیکون فعال تیک زده شود، کارشناس اجازه فعالیت و انجام وظایف مربوطه را در سایت دارا می باشد.