Loading...

ماژول معرفی سایت

چنانچه نیاز به داشتن بانک اطلاعاتی معرفی سایت در سایت خود می باشید، با استفاده از این ماژول می توانید سایت های مورد نظر را در سایت ثبت کنید و نمایش دهید.

مدیریت سایت

مدیریت سایت های ایجاد شده در بانک معرفی سایت را از این قسمت انجام دهید.

مدیریت سایت ها
1
ایجاد سایت (رجوع به فرم ثبت سایت)
2
انتخاب
با کلیک بر روی این چک باکس، تمامی چک باکس های هر سطر به حالت انتخاب در می آیند و با استفاده از دکمه های فعال/غیر فعال/حذف (بند 3) می توانید عملیات مربوطه را انجام دهید.
3
با کلیک بر روی هر یک از این گزینه ها عمل مربوطه، بر روی سطرهای انتخاب شده اعمال می گردد.
• منظور از فعال یا غیر فعال، نمایش یا عدم نمایش سایت ها در سایت می باشد.
4
ترتیب قرارگیری
با کلیک بر روی هر یک از فلش های بالا و پایین ترتیب نمایش در سایت تغییر خواهد کرد.
5
نمایش
دکمه تغییر وضعیت نمایش سایت "فعال/غیرفعال"
6
عنوان سایت
با کلیک بر روی عنوان سایت، می توانید آن را در سایت مشاهده نمایید.
7
آدرس سایت
با کلیک بر روی آدرس، به سایت رجوع داده می شوید.
8
تاریخ انتشار
• تاریخ و زمان تعیین شده توسط شما (در فرم ثبت سایت) برای نمایش آن در سایت می باشد.
• با کلیک بر روی "تاریخ انتشار" سایت ها بر اساس تاریخ انتشار مرتب سازی می شوند.
9
بازدید
تعداد دفعات بازدید سایت توسط کاربران
10
ترتیب
ترتیب نمایش در سایت را نشان می دهد.
توجه نمایید در هنگام ثبت سایت، سایت درج شده در بالاترین سطح نمایش قرار می گیرد و چنانچه مایل به تغییر ترتیب نمایش آن ها در سایت می باشید می توانید از دکمه های کنترلی بند 4 استفاده نمایید و اولویت نمایش سایت را در لیست سایت ها تغییر دهید.
11
ویرایش سایت
12
حذف از سایت
13
دکمه ی منوی تنظیمات
این منو جهت تعیین فیلدهای قابل نمایش در ستون های جدول و همچنین تعداد نمایش سایت ها در هر صفحه می باشد. با انتخاب عنوان هر یک از ستون ها ، ستون مورد نظر در جدول نمایش داده خواهد شد. توجه نمایید این وضعیت در مرورگر شما باقی خواهد ماند. (با ایجاد کوکی در مرورگر شما این وضعیت جهت مراجعات بعدی ذخیره می گردد)
• برخی از ستون های جدول امکان مرتب سازی بر اساس آن ستون را دارا هستند. این وضعیت فقط جهت نمایش صعودی/نزولی بر اساس داده های آن ستون می باشد و تغییری در وضعیت نمایش سایت ها در سایت را نخواهد داشت. (به عنوان مثال با کلیک بر روی ستون بازدید، سایت ها بر اساس تعداد بازدید مرتب سازی می شوند)

گروه های سایت ها

گروه های سایت ها
پنل گروه های سایت ها شامل گروه بندی سایت ها می باشد که با کلیک بر روی عنوان هر کدام از گروه ها فقط سایت های آن گروه و زیر گروه های آن برای شما نمایش داده می شود.
• چنانچه عنوان گروهی شامل آیکون آیکون بود، با کلیک روی این آیکون، زیر گروه های آن نمایش داده خواهد شد.
• جهت ورود به بخش مدیریت گروه های سایت ها بر روی دکمه ی ایکون کلیک نمایید. (برای ورود به راهنمای بخش مدیریت گروه های ماژول ها کلیک نمایید)

جستجو در سایت ها


جستجو
در این قسمت شما می توانید بر اساس پارامترهای مختلف، سایت مورد نظر خود را جستجو نمایید.
• منظور از "گروه جاری" گروه فعلی انتخاب شده می باشد که جستجو فقط در همین سایت ها انجام می پذیرد. به عنوان مثال اگر در پنل گروه های سایت ها، سایت های فروشگاهی را انتخاب کرده باشید، گروه جاری به گروه فروشگاه تلقی می شود و جستجو در سایت های فروشگاهی انجام می شود.
• چنانچه عبارتی در فیلد های سوتیتر ، عنوان و توضیحات نوشته شود، تمام سایت هایی آورده می شود که در قسمتی از سوتیتر یا عنوان یا توضیحات آن سایت، عبارت جستجو شده وجود داشته باشد.
• پر کردن همه ی فیلدها جهت انجام جستجو اجباری نمی باشد و جستجو با پرکردن یک فیلد یا همه ی فیلدها امکان پذیر است که در صورت پرکردن بیش از یک فیلد، جستجوی ترکیبی انجام می پذیرد. به عنوان مثال چنانچه در فیلدهای عنوان و تاریخ ثبت، اطلاعات مربوطه را جهت جستجو وارد نمایید، سایت هایی در نتیجه ی جستجو آورده می شود که قسمتی از عنوان آن ها عبارت مورد نظر شما وجود داشته باشد و همچنین زمان ثبت آن ها یکسان و در تاریخ مشخص شده باشد.

ثبت سایت

اطلاعات سایت مورد نظر جهت معرفی در سایت را از این قسمت وارد نمایید.

ثبت سایت
1
گروه سایت
• با کلیک بر روی این گزینه می توانید گروه سایت مورد نظر را انتخاب نمایید. چنانچه گروهی برای سایت تعیین نشود، سایت در شاخه ی اصلی سایت ها ثبت و نمایش داده می شود.
• توجه نمایید تعیین سایت در شاخه اصلی گروه هایی که خود دارای زیرشاخه می باشند امکان پذیر نیست.
2
عنوان سایت
3
توضیحات مختصر راجع به سایت
4
وضعیت سایت
• فعال یا غیرفعال بودن سایت جهت نمایش در سایت
• سایت ویژه
سایت ویژه می تواند در برخی از ابزارهای پرتال با ویژگی خاصی نمایش و یا مدیریت گردد. همچنین در قسمت مدیریت سایت ها عنوان این سایت به رنگ قرمز نمایش داده می شود.
5
تصویر سایت
تصویر مورد نظر برای سایت را از این قسمت وارد نمایید.
• چنانچه تصویری انتخاب نشود تصویر پیش فرض برای این سایت ثبت خواهد شد.(تصویر پیش فرض در قسمت مدیریت تنظیمات ماژول سایت ها قابل ویرایش می باشد.)
• به ابعاد و حجم تصویر ارسالی توجه نمایید. (ابعاد و حجم تصویر ورودی در قسمت مدیریت تنظیمات ماژول سایت ها قابل ویرایش می باشد.)
• فرمت های قابل پشتیبانی جهت این قسمت jpg , png , bmp , gif می باشد.
• چنانچه تصاویر خود را در یکی از نرم افزارهای ویرایش عکس به ابعاد و حجم فوق اصلاح نکردید، در زمان هایی که با کمبود وقت مواجه هستید با انتخاب گزینه تغییر ابعاد و سایز تصویر، به طور خودکار تصویر ورودی به ابعاد مورد قبول سایت تغییر می یابد.
6
تاریخ انتشار
چنانچه مطابق با زمان ثبت باشد، تاریخ انتشار همان تاریخ و زمان ثبت سایت خواهد بود و بلافاصله بعد از ثبت درسایت نمایش داده می شود و اگر "اعلام زمان خاص" را انتخاب نمایید، می توانید تعیین کنید که سایت در چه تاریخ و زمانی منتشر و در سایت قابل نمایش باشد.
7
توضیحات کامل
در این بخش می توانید توضیحات تکمیلی راجع به سایت را وارد نمایید.
همچنین در این قسمت امکان بارگذاری متون، تصاویر، صوت و کلیپ را خواهید داشت و چنانچه به برنامه نویسی با زبان HTML نیز مسلط باشید می توانید به راحتی کدهای خود را در این بخش پیاده سازی نمایید.