Loading...

ماژول گالری صوت

این ماژول امکان مدیریت کامل صوت ها را داراست و این امکان برای شما فراهم است که آرشیوی از موسیقی ها و آلبوم های مختلف را در سایت خود داشته باشید. شما می توانید صوت مورد نظر خود را در گروه های متنوع ثبت و در زمان تعیین شده در سایت نمایش دهید و همچنین تعیین نمایید که صوت قابل دانلود باشد یا خیر. این ماژول امکان مدیریت ابزارها و صفحات مربوطه را به مدیران می دهد. همچنین امکان جستجو، مدیریت نظرات ، تصاویر مرتبط با صوت ها و چارت های اطلاعاتی را فراهم می نماید.

• مدیریت آلبوم ها


گالری صوت
1
ارسال صوت (رجوع به فرم ثبت صوت)
2
انتخاب صوت
با کلیک بر روی این چک باکس، تمامی چک باکس های هر سطر به حالت انتخاب در می آیند و با استفاده از دکمه های فعال/غیر فعال/حذف (بند 3) می توانید عملیات مربوطه را انجام دهید.
3
با کلیک بر روی هر یک از این گزینه ها عمل مربوطه، بر روی سطرهای انتخاب شده اعمال می گردد.
• منظور از فعال یا غیر فعال، نمایش یا عدم نمایش صوت در سایت است.
4
تاریخ انتشار
تاریخ و زمان تعیین شده توسط شما (در فرم ثبت صوت) برای نمایش صوت در سایت می باشد.
• با کلیک بر روی "تاریخ انتشار" صوت ها بر اساس تاریخ انتشار مرتب سازی می شوند.
5
تاریخ ثبت
تاریخ و زمان ثبت صوت می باشد.
6
تعداد بازدید
تعداد دفعات نمایش صوت در سایت توسط کاربران
7
ترتیب
ترتیب نمایش صوت ها در سایت را نمایش می دهد توجه نمایید در هنگام ثبت صوت، صوت درج شده در بالاترین سطح نمایش قرار می گیرد و چنانچه مایل به تغییر ترتیب نمایش صوت ها در سایت می باشید می توانید از دکمه های کنترلی بند 8 استفاده نمایید و اولویت نمایش صوت را در لیست صوت ها تغییر دهید.
8
ترتیب قراگیری
با کلیک بر روی هر یک از فلش های بالا و پایین ترتیب نمایش صوت در سایت تغییر خواهد کرد.
9
دکمه تغییر وضعیت نمایش صوت "فعال/غیرفعال"
10
دانلود
وضعیت قابل دانلود بودن یا نبودن را نشان می دهد. که بی رنگ بودن آیکون، بیانگر این است که صوت قابل دانلود نیست و رنگی بودن آن، قابل دانلود بودن صوت را نشان می دهد.
11
عنوان صوت
با کلیک بر روی عنوان صوت، می توانید این صوت را در سایت مشاهده نمایید.
12
ویرایش صوت
13
حذف صوت از سایت
14
دکمه ی منوی تنظیمات
این منو جهت تعیین فیلدهای قابل نمایش در ستون های جدول و همچنین تعداد نمایش صوت ها در هر صفحه می باشد. با انتخاب عنوان هر یک از ستون ها ، ستون مورد نظر در جدول نمایش داده خواهد شد. توجه نمایید این وضعیت در مرورگر شما باقی خواهد ماند. (با ایجاد کوکی در مرورگر شما این وضعیت جهت مراجعات بعدی ذخیره می گردد)
• برخی از ستون های جدول امکان مرتب سازی بر اساس آن ستون را دارا هستند. این وضعیت فقط جهت نمایش صعودی/نزولی بر اساس داده های آن ستون می باشد و تغییری در وضعیت نمایش صوت ها در سایت نخواهد داشت.(به عنوان مثال با کلیک بر روی ستون بازدید صوت ها بر اساس تعداد بازدید مرتب سازی می شوند)

گروه های گالری صوت


گروه های صوت
پنل گروه های گالری صوت شامل گروه بندی صوت ها می باشد که با کلیک بر روی عنوان هر کدام از گروه ها فقط صوت های آن گروه و زیر گروه های آن برای شما نمایش داده می شود.
• چنانچه عنوان گروه شامل آیکون ایکون بود، با کلیک روی این آیکون، زیر گروه های آن نمایش داده خواهد شد.
• جهت ورود به بخش مدیریت گروه های صوت ها بر روی دکمه ی آیکون کلیک نمایید. (برای ورود به راهنمای بخش مدیریت گروه های ماژول ها کلیک نمایید)

جستجو در صوت ها


جستجو
در این قسمت شما می توانید بر اساس پارامترهای مختلف، صوت مورد نظر خود را جستجو نمایید.
• منظور از "گروه جاری" گروه فعلی انتخاب شده می باشد که جستجو فقط در همین صوت ها انجام می پذیرد. به عنوان مثال اگر در پنل گروه های صوت ها، صوت های سرگرمی را انتخاب کرده باشید، گروه جاری به گروه سرگرمی تلقی می شود و جستجو در صوت های سرگرمی انجام می شود.
• چنانچه عبارتی در فیلد های عنوان، توضیحات و متن، نوشته شود، تمام صوت هایی آورده می شود که در قسمتی از عنوان یا توضیحات یا متن آن صوت، عبارت جستجو شده وجود داشته باشد.
• پر کردن همه ی فیلدها جهت انجام جستجو اجباری نمی باشد و جستجو با پرکردن یک فیلد یا همه ی فیلدها امکان پذیر است که در صورت پرکردن بیش از یک فیلد، جستجوی ترکیبی انجام می پذیرد. به عنوان مثال چنانچه در فیلدهای عنوان و تاریخ ثبت، اطلاعات مربوطه را جهت جستجو وارد نمایید، صوت هایی در نتیجه ی جستجو آورده می شود که در قسمتی از عنوان آن ها عبارت مورد نظر شما وجود داشته باشد و همچنین زمان ثبت آن ها یکسان و در تاریخ مشخص شده باشد.

آمار و نمودار اطلاعاتی


امار
این قسمت شامل نمودار آماری صوتهای ثبت شده ، بازدیدها و نظرات می باشد که با انتخاب دکمه منوی تنظیمات می توانید هر یک از این نمودارها را انتخاب و مشاهده نمایید.
• نمودار رکوردها، تعداد صوت ثبت شده در هر گروه اصلی به همراه زیرشاخه های آن را نشان می دهد.
• نمودار بازدیدها، تعداد بازدیدهای هر یک از گروه های اصلی به همراه زیرشاخه های آن را نشان می دهد.
• نمودار نظرات، تعداد نظرات ثبت شده در هر یک از گروه های اصلی به همراه زیرشاخه های آن را نشان می دهد.
• منظور از "بدون گروه" آن دسته از صوت های است که هنگام ثبت صوت، گروهی برای آن ها مشخص نشده است.

نظرات کاربران


نظرات
در این قسمت تعدادی از آخرین نظرات ارسالی توسط کاربران سایت نمایش داده می شود.
• نماد آیکون بیانگر عدم تایید نظر توسط مدیر سایت می باشد که در نتیجه این نظر در سایت نمایش داده نمی شود.
• نماد آیکون بیانگر تایید نظر توسط مدیر در سایت می باشد که در سایت نمایش داده می شود.
• مخاطبانی که نام آن ها به رنگ آبی نشان داده شده است، اعضای سایت و یا اشخاص مربوط به ماژول مخاطبین سایت می باشند که با کلیک بر روی نام آن ها وارد صفحه ی نمایش و ویرایش اطلاعات مخاطب می شوید.
• با حرکت نشانگر ماوس روی متن نظر، مطالب بیشتری از آن نظر نمایش داده می شود.

ارسال صوت

از این قسمت برای ارسال قطعه یا آلبوم موسیقی در سایت استفاده می شود.
شما می توانید صوت مورد نظر خود را به همراه تصویر در زمان تعیین شده در سایت نمایش دهید. همچنین می توانید تعیین نمایید که صوت در سایت قابل دانلود باشد یا خیر و چنانچه آلبوم در سایت قرار داده شود این امکان برای کاربر وجود داشته باشد که کل آلبوم را به صورت یکجا در فایل زیپ دانلود نماید.

ایکون
1
گروه صوت
با کلیک بر روی این گزینه می توانید گروه صوتی مورد نظر را انتخاب نمایید. چنانچه گروهی برای صوت تعیین نشود، صوت در شاخه ی اصلی صوت ها ثبت و نمایش داده می شود.
• توجه نمایید تعیین صوت در شاخه اصلی گروه هایی که خود دارای زیرشاخه می باشند امکان پذیر نیست.
2
عنوان صوت
انتخاب مناسب عنوان برای هر صوت تاثیر بسزایی در بهبود کیفیت ایندکس گذاری موتورهای جستجوگر دارد و لذا در انتخاب آن و سازگاری هرچه بیشتر این عنوان با محتوای صوت و یکتا بودن آن دقت شود.
3
توضیحات مختصر
چکیده ای از متن صوت را در این قسمت وارد نمایید.
4
تعیین مدت زمان صوت
5
برچسب ها
"برچسب ها" کلمات کلیدی هر صوت هستند که به جستجوی صوت کمک می کنند. برای مثال اگر کلمه ی "کلاسیک" به عنوان برچسب برای صوتی انتخاب شود، وقتی در قسمت جستجو کلمه ی "کلاسیک" جستجو شود تمام صوتهایی که در برچسب آن ها کلمه ی "کلاسیک" آمده باشد در نتیجه ی جستجو نمایش داده می شوند.
• برای ثبت چندین برچسب پس از وارد کردن هر برچسب کلید اینتر را فشار دهید و برچسب بعدی را وارد نمایید.
6
وضعیت صوت
• فعال یا غیرفعال بودن صوت جهت نمایش در سایت
• قابل دانلود بودن یا نبودن آلبوم صوت
7
کلمات کلیدی
کلمات کلیدی یا KeyWords مانند "برچسب ها" می باشد با این تفاوت که کاربرد آن ها در موتورهای جستجوگر اینترنتی است.
• تعداد کلمات کلیدی مورد استفاده در متای کلمات کلیدی می بایست حداکثر 20 کلمه (250 کاراکتر) باشد.
• از کلمات کلیدی مرتبط با محتوای هر صفحه در متای کلمات کلیدی استفاده کنید.
• وجود برچسب کلمات کلیدی به موتور های جستجو کمک می کند تا درک دقیق تری از محتوای وب سایت شما داشته باشند.
• برای ثبت چندین کلمه ی کلیدی پس از وارد نمودن هر کلمه، کاراکتر کامای انگلیسی ( , ) را وارد نمایید و کلمه ی بعدی را بنویسید.
8
توضیحات کلیدی
توضیحات موتورجستجوگر یا Description در واقع توضیحاتی است که ذیل لینک شما در موتورهای جستجوگر برای این صوت نشان داده خواهد شد. این توضیحات ‌در نتایج موتورهای جستجو نمایش داده می‌شود و مشخص می‌کند که صفحه شامل چه مطلبی است. این توضیحات برای فهم بهتر موتورهای جستجو از مطالب سایت استفاده می شوند.
• از کلمات کلیدی مرتبط با محتوای هر صفحه در متاتگ توضیحات استفاده کنید.
9
تصویر صوت
تصویر مورد نظر برای صوت را از این قسمت وارد نمایید.
• چنانچه تصویری انتخاب نشود تصویر پیش فرض برای این صوت ثبت خواهد شد.(تصویر پیش فرض در قسمت مدیریت تنظیمات ماژول صوت قابل ویرایش می باشد.)
• به ابعاد و حجم تصویر ارسالی توجه نمایید. (ابعاد و حجم تصویر ورودی در قسمت مدیریت تنظیمات ماژول صوت ها قابل ویرایش می باشد.)
• فرمت های قابل پشتیبانی جهت این قسمت jpg , png , bmp , gif می باشد.
• چنانچه تصاویر خود را در یکی از نرم افزارهای ویرایش عکس به ابعاد و حجم فوق اصلاح نکردید، در زمان هایی که با کمبود وقت مواجه هستید با انتخاب گزینه تغییر ابعاد و سایز تصویر، به طور خودکار تصویر ورودی به ابعاد مورد قبول سایت تغییر می یابد.
10
تاریخ انتشار
چنانچه مطابق با زمان ثبت باشد، تاریخ انتشار همان تاریخ و زمان ثبت صوت خواهد بود و بلافاصله بعد از ثبت درسایت نمایش داده می شود و اگر "اعلام زمان خاص" را انتخاب نمایید، می توانید تعیین کنید که صوت در چه تاریخ و زمانی منتشر و در سایت قابل نمایش باشد.
11
متن صوت
جهت توضیح راجع به صوت یا متن اشعار در این قسمت شما امکان بارگذاری متون، تصاویر، صوت و کلیپ را خواهید داشت و چنانچه به برنامه نویسی با زبان HTML نیز مسلط باشید می توانید به راحتی کدهای خود را در این بخش پیاده سازی نمایید.
12
فایل های صوتی
صوت را باید در سه فرمت .mp4 و .webm و .ogg تهیه نمایید و در فیلدهای تعیین شده قرار دهید. ابتدا باید صوت مورد نظر را در قسمت "مدیریت فایل ها و پوشه ها" وارد کرده باشید. (نحوه ی ارسال صوت در قسمت "مدیریت فایل ها و پوشه ها" شرح داده شده است) با استفاده از کلید پنجره ی فایل ها و پوشه های ارسال شده به سرور برای شما باز می شود.
• با علامت آیکون در پایین فیلد های ارسال صوت می توانید صوت های بیشتری اضافه کنید. علامت ایکون فیلد های اضافه را پاک می کند.
صفحه ی انتخاب صوت را مشاهده می نمایید.

انتخاب صوت
پس از پیدا کردن صوت از پوشه ی مورد نظر با استفاده از کلید آیکون صوت را انتخاب نمایید. پس از انتخاب صوت، تصویر صوت و عنوان و زمان و نمایش یا عدم نمایش و قابل دانلود بودن یا نبودن صوت را مشخص کنید.

ویرایش صوت

بخش های این قسمت همانند بخش ارسال صوت می باشد. چنانچه مایل به اصلاح بخشی از اطلاعات صوت هستید بخش مورد نظر را تغییر دهید. همچنین می توانید به جای عکس انتخابی برای صوت عکس پیش فرض را جایگزین نمایید.

آیکون
1
عکس پیش فرض
با انتخاب این گزینه به جای عکسی که قبلا انتخاب کرده اید عکس پیش فرض جایگزین آن می شود.
2
فایل های صوتی
چنانچه مایل به اضافه کردن صوت هستید پس از انتخاب صوت با کلیک روی کلید "ثبت آیتم" صوت را اضافه کنید.